PŘI NÁKUPU NAD 500,- DÁREK ZDARMA! PŘI NÁKUPU NAD 1000,- POŠTOVNÉ ZDARMA!

Pár tipů, jak čistit a prát plyšové hračky

jak na čištění plyšových hraček_1

Pokud máte děti pak určitě máte také spousty plyšových hraček a ty v průběhu času dostávají docela zabrat :-). Cumlání, žužlání a jiné aktivity se kterýma rozhodně při pořízení plyšáka nepočítáte. I proto se hodí vědět, jak je čas od času zbavit prachu a špíny.

Většinu plyšových hraček můžete prostě jen tak vložit do pračky a vyprat. Ano samozřejmě ne na 90°C, ale spíše při nižších teplotách. Úplně na začátku očistné kůry vašich plyšových spolubydlících doporučuji podívat se na visačku plyšáka, případně pokud ji již nemáte kontaktovat prodejce a konzultovat ideální postup praní, abyste zabránili nenávratnému poškození hračky, věřte mi nechcete udělat z 80 cm Myšky Minnie přívěšek na klíče ;-).  Není nic horšího než zničit oblíbenou plyšovou hračku Vaši ratolesti.

Proto pokud si nejste jistí správným postupem jak plyšovou hračku zbavit nečistot a nepomohlo ani kontaktování prodejce, doporučuji starou dobrou ruční práci. Co budete potřebovat?

Praní plyšových hraček v ruce:

✔️ Vanu, vaničku nebo nějaký lavor, prostě podle vašich možností a velikosti plyšáka

✔️ Vodu ideálně o max. teplotě 40°C

️ Obyčejnou houbičku, kartáček

✔️ Prací prostředek popřípadě mýdlo

✔️ Jedlou sodu

✔️ Chuť do práce ;-)

 

Plyšovou hračku vložte do vany, vaničky nebo lavoru s vodou o teplotě maximálně 40°C a posypejte sodou, se sodou miřte především na skvrny. Takto nechte půl dne působit a následně plyšáka či plyšáky (záleží kolik jich perete) oklepejte a hodně znečištěná místa dočistíte kartáčkem. Pak pověste na sušák nebo vložte do sušičky (i zde platí, že použijete co nejšetrnější program). No a voilà, máte hotovo. Plyšové království opět voní a svítí čistotou.

Jak odstranit prach a roztoče z plyšových hraček

Plyšové hračky jsou skvělým lapačem prachu a domovem pro roztoče. Pokud tedy plyšák není na první pohled špinavý, ale chcete se zbavit roztočů, pomůže jej vysávačem vysát a uložit na noc na mráz (mrazák nebo v zimě ven na balkón). Roztoč se pod bodem mrazu zahubí a vy máte jistotu, že své dítě chráníte před těmito nechtěnými spolubydlícími.

️ ČASOVÁ NÁROČNOST ČIŠTĚNÍ PLYŠÁKA 1 hodina (Jen čas strávený čištěním)